۷ راه برای کاهش استرس

استرس می تواند با تداخل در خواب، کاهش عملکرد سیستم ایمنی و ایجاد ناراحتی گوارشی، بر سلامت کلی تأثیر بگذارد. اما بیشتر از این، نحوه مدیریت استرس تعیین می کند که چقدر بر سلامت جسمانی ما تأثیر می گذارد. در این مقاله چند راهکار کاهش استرس بیان شده است که می تواند به شما کمک کند.

۷ راهکار کاهش استرس

تنفس عمیق را تمرین کنید. نفس های کم عمق بیشتر شبیه به ضربه های تند و سریع بر طبل زدن است که منجر به اضطراب می شوند.. نفس های عمیق اجازه می دهد تا با آؤامش درونی خود ارتباط برقرار کنیم.

خوب بخورید. غذا نقش مهمی در کاهش استرس دارد. تنوعی از غذاها در وعده های مختلف استفاده کنید.

کار زیاد را متوقف کنید! این بدن و روح شما است که تاوان کار زیاد را می پردازد!! یاد بگیرید که چه زمانی نه بگویید، کار همیشه وجود دارد. کمال یک توهم است. شما هرگز کامل نخواهید بود به چیزهایی بسنده کنید که قابل دستیابی است.

7 راه برای کاهش استرس

پذیرش را تمرین کنید. ضرب المثل رایج “چیزهایی را که نمی توانید تغییر دهید بپذیرید” در واقع توصیه خوبی در مورد استرس است. به این فکر کنید که آیا می توانید چیزی را که باعث استرس شما می شود تغییر دهید یا باید سعی کنید آن را بپذیرید.

 راه حل پیدا کنید. نیمه دوم ضرب المثل بالا این است: “چیزهایی را که می توانید، تغییر  دهید.” در واقع، یافتن راه‌حل‌هایی برای مشکلاتی که باعث استرس شما می‌شوند، راه مؤثرتری برای کاهش استرس است. بنابراین اگر می توانید وضعیت خود را تغییر دهید، این تکنیک را انتخاب کنید.

 کافئین را محدود کنید. کافئین به گونه‌ای بر بدن شما تأثیر می‌گذارد که اضطراب را افزایش می‌دهد و خواب را کاهش می‌دهد و از بهبودی شما از استرس جلوگیری می‌کند. بنابراین برای کاهش سطح استرس کلی خود، قهوه و نوشابه را قطع کنید.

یک ذهنیت چالشی ایجاد کنید. تقریباً هر رویدادی در زندگی می‌تواند باعث استرس شود، بسته به اینکه به عنوان یک چالش یا تهدید تفسیر شود. اگر از موقعیتی احساس خطر کنید، دچار استرس خواهید شد. اما اگر در عوض آن را به عنوان یک چالش یا فرصتی برای غلبه بر ناملایمات در نظر بگیرید، ممکن است بتوانید بخشی از استرس خود را به انرژی تبدیل کنید. بنابراین تمرین کنید که استرس خود را به عنوان یک چالش ببینید و مطمئن باشید که می توانید بر آن چالش غلبه کنید.

منبع:

https://www.womenshealth.gov/blog/7-ways-manage-stress

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا