چگونه کاهش وزن میل به جراحی زیبایی را افزایش می دهد؟

از دست دادن چربی صورت می‌تواند حجم گونه‌ها، شقیقه‌ها، چانه و اطراف چشم‌ها را کاهش دهد.پس از کاهش وزن چین و چروک‌ها ممکن است برجسته‌تر شوند و شلی پوست در اطراف این نواحی صورت برجسته‌تر به نظر می‌رسد و ظاهر سالخورده‌ای نامطلوب ایجاد می‌کند. این ظاهر تغییر یافته تمایل به جراحی زیبایی را افزایش می دهد. این تغییرات برخی از بیماران را وادار می کند تا به دنبال روش های زیبایی باشند تا ظاهر صورت خود را با هیکل جدید خود هماهنگ کنند.

تحقیقات قبلی نشان داده است که افرادی که کاهش وزن قابل توجهی را تجربه می کنند به طور متوسط ۵ سال بزرگتر از سن واقعی خود درک می شوند. در حالی که اصطلاح “صورت اوزمیک” برای مشخص کردن این تغییرات صورت در میان بیمارانی که از دارو استفاده می کنند ابداع شده است، مهم است که بدانیم کاهش حجم صورت و شلی پوست در سایر استراتژی های کاهش وزن (مانند جراحی چاقی، رژیم های غذایی شدید) مشترک است.

بیماران به دنبال جراحی زیبایی هستند

علاقه روزافزون به جراحی زیبایی در بین افرادی که تحت کاهش وزن گسترده قرار می گیرند فراتر از تمایل به پر کردن مقداری حجم از دست رفته صورت است. کاهش وزن می تواند تأثیر عمیقی بر عزت نفس، رضایت از بدن و کیفیت کلی زندگی فرد داشته باشد. نشان داده شده است که جراحی زیبایی به بیماران کمک می کند تا اهداف کاهش وزن خود را حفظ کنند.

تحقیقات قبلی (Zuelzer) نشان داد که بیماران دارای پوست اضافی پس از کاهش وزن قابل توجه کمتر احتمال دارد وزن جدید خود را در آینده حفظ کنند. یک مطالعه (Balagué) روی ۲۰۰ بیمار که پس از جراحی بای پس معده وزن قابل توجهی را از دست دادند، نشان داد که افرادی که تحت روش‌های کانتورینگ بدن قرار گرفته‌اند، کنترل وزن طولانی‌مدتی بهتری در مقایسه با آن‌هایی که انجام نداده‌اند، دارند.

جراحی زیبایی ممکن است به بیماران در حفظ اهداف کاهش وزن کمک کند
این یافته ها ممکن است ناشی از چندین عامل مرتبط با یکدیگر باشد. افزایش تصویر بدن و اعتماد به نفس ممکن است بیماران را به ادامه فعالیت بدنی و تغذیه متعادل برای حفظ تغییرات مثبت ترغیب کند. برداشتن پوست اضافی که می‌تواند باعث ناراحتی فیزیکی شود، ممکن است به بیماران اجازه دهد تا راحت‌تر در فعالیت بدنی شرکت کنند. در نهایت، بازگرداندن یک ظاهر فیزیکی هماهنگ‌تر می‌تواند نمادی از بسته شدن فصل تحول‌آفرین در زندگی بیمار باشد. این بسته شدن می تواند به عنوان یک انگیزه روانی قوی برای ادامه انتخاب های سالم و حفظ کاهش وزن باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا