کاربرد و عوارض مصرف دی سولفیرام

دی سولفیرام همراه با مشاوره و حمایت برای درمان اعتیاد به الکل استفاده می شود. دی سولفیرام با جلوگیری از پردازش الکل در بدن عمل می کند. این باعث می شود که هنگام نوشیدن الکل واکنش بدی داشته باشید.

نحوه استفاده از دی سولفیرام

دی سولفیرام را به صورت خوراکی با یا بدون غذا طبق دستور پزشک، معمولاً یک بار در روز در صبح مصرف کنید. اگر این دارو باعث خواب آلودگی می شود، آن را قبل از خواب مصرف کنید.

دوز دی سولفیرام بر اساس وضعیت پزشکی شما و پاسخ به درمان توسط پزشک مشخص می شود. از دی سولفیرام  به طور منظم استفاده کنید تا بیشترین سود را از آن ببرید. برای کمک به یادآوری، آن را هر روز در ساعت معینی مصرف کنید.

خواب آلودگی، خستگی، سردرد، آکنه و طعم فلزی/سیر مانند در دهان به مرور با عادت کردن بدن به دی سولفیرام برطرف می شود. اگر هر یک از این اثرات ماندگار شد یا بدتر شد، فوراً به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.

در صورت داشتن هر گونه عوارض جانبی جدی، از جمله: کاهش توانایی جنسی، تغییرات بینایی، بی حسی/گزگز بازوها/پاها، ضعف عضلانی، تغییرات ذهنی/خلق (مانند بی قراری، گیجی، هیجان شدید)، تشنج، فوراً به پزشک خود اطلاع دهید.

این دارو به ندرت ممکن است باعث بیماری جدی (به ندرت کشنده) کبد شود. اگر متوجه هر یک از عوارض جانبی جدی زیر شدید، فوراً به پزشک خود اطلاع دهید: حالت تهوع/استفراغی که متوقف نمی شود، درد شدید معده/شکم، ادرار تیره، زردی چشم/پوست.

واکنش آلرژیک بسیار جدی به این دارو نادر است. با این حال، در صورت مشاهده علائم یک واکنش آلرژیک جدی، از جمله: بثورات پوستی، خارش/تورم (مخصوصاً در صورت/زبان/گلو)، سرگیجه شدید، مشکلات تنفسی، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

این لیست کاملی از عوارض جانبی احتمالی نیست. اگر متوجه اثرات دیگری شدید که در بالا ذکر نشده است، با پزشک یا داروساز خود تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *